Polecane strony:
A A A

Adresy komórek

Arkusz kalkulacyjny programu 1-2-3 składa się z komórek. Każda komórka ma własny adres. Adres komórki określa najpierw kolumnę, w jakiej komórka się znajduje, a następnie wiersz, w którym się znajduje. Na przykład komórka, która znajduje się na przecięciu kolumny C i wiersza 10 ma adres C10. Litery w adresach komórek można pisać zarówno małymi jak i dużymi litera ii.

Wersja 3.0 programu Lotus 1-2-3 przyniosła z sobą możliwość pracy na różnych arkuszach - również w trzecim wymiarze. Poszczególne arkusze oznacza się kolejnymi literami alfabetu, umieszczanymi przed adresem komórki w arkuszu, oddzielonym jeszcze dwukropkiem. Np. adres C:G6 oznacza komórkę znajdującą się w kolumnie G wierszu 6 i arkuszu C.

Oto kilka przykładów prawidłowych adresów komórek: C:A1 A:CD23 C:c2089 Z:Aj2 Nie można umieszczać spacji pomiędzy poszczególnymi składnikami adresu komórki. Innym rozszerzeniem wersji 3.0 programu 1-2-3 jest możliwość jednoczesnej pracy na różnych plikach. W większości wypadków muszą to być pliki aktywne, załadowane do pamięci komputera. Adres uwzględniający nazwę pliku wygląda w ten sposób: